Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Koncertní hold Otci vlasti

Výtěžek charitativního koncertu s názvem „Vita Carolus Qartus“, který kromě pražského arcibiskupa zaštítila také Dagmar Havlová, bude věnován na rekonstrukci kostela sv. Bartoloměje v Bítovanech, který náleží do farnosti Žumberk. Část výtěžku bude věnována také nadaci Vize 97 Dagmar a Václava Havlových.

Koncert s využitím autentických textů Karla IV. a posledních vědeckých výzkumů našich antropologů přináší nový pohled na muže, který je pokládán za největšího Čecha a jednoho z nejvýznamnějších osobností evropské historie. Promluvy Karla IV., umocněné hudbou Štěpána Raka, oslovují naší dobu a podávají přes staletí pomocnou ruku. Spoluúčinkuje Margit Klepáčová – violoncello. Koncert je nastudován v české a italské verzi a s mimořádným ohlasem odezněl na italském turné i v toskánském městě Monte Carlo, které Karel se svým otcem Janem Lucemburským založil.

Štěpán Rak je vysokoškolský profesor a patří k nejvýznamnějším světovým koncertním kytaristům a skladatelům. Je nejhranějším českým skladatelem v oblasti vážné hudby. Alfred Strejček je nositelem řady ocenění za výkony herecké i v oblasti uměleckého přednesu. Oba umělci jsou držiteli ceny UNESCO za koncertní projekt VIVAT COMENIUS, se kterým vystoupili na více než 670 koncertech ve 33 zemích čtyř kontinentů. (Hanna Maria Tomášková)

05. 06. 2012