Vyhledávání Menu

Konec Evropy? Krize, výzvy, řešení


O krizi Evropy budou 21. září 2016 v prostorách Emauzského kláštera (Vyšehradská 49) diskutovat od 19.00 hodin pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP a polský filozof a europoslanec prof. Ryszard Legutko.


68109


Setkání dvou výrazných osobností intelektuální debaty ve střední Evropě, které zároveň nejsou „pouhými” intelektuály, ale ve významných funkcích se účastní veřejného a politického života, připravil Občanský institut.

Zatímco kardinála Duku není nutno představovat, Ryszard Legutko patří mezi nejvýraznější postavy polské intelektuální debaty. Je autorem řady knih věnujících se dějinám politické filozofie a kriticky nahlížejících na módní myšlenkové směry současnosti. Jeho posledním dílem je monumentální kniha o Sokratovi. V češtině vyšel výbor jeho textů s názvem „Ošklivost demokracie a jiné eseje“ (CDK Brno, 2009). Od roku 2005 vyměnil pozici profesora Jagellonské univerzity za politickou dráhu, byl mimo jiné ministrem školství a nyní je poslancem Evropského parlamentu. Tlumočení zajištěno. Více na www.obcinst.cz. (www.obcinst.cz)

Aleš Pištora 16. 09. 2016