Vyhledávání Menu

Křesťan v politice

Platforma Dominikánská 8 pořádá ve čtvrtek 21. listopadu 2013 od 19.30 hodin v barokním refektáři dominikánského kláštera u sv. Jiljí v Praze (Jilská 7a) debatní večer o místě křesťanů a církve ve společenském a politickém životě. Rozmlouvat budou Petr Gazdík, Ondřej Liška a Cyril Svoboda.

Po úvodním večeru, věnovaném obecnějším úvahám o pojetí společnosti a politiky, se tentokrát pořadatelé chtějí konkrétněji zamyslet nad místem křesťanů a církve ve společenském a politickém životě. Klíčová otázka druhé debaty tedy zní: Co definuje křesťana v politice? Jaký je vztah mezi vírou a politickou angažovaností? Od našich hostů publikum uslyší jejich konkrétní zkušenosti křesťana ve „velké politice“: Jakým způsobem něčeho dosáhnout a přitom si udržet ideály a čisté svědomí? Nakonec se hosté zamyslí i nad rolí církví v politickém a společenském životě.

Pozvání přijali Petr Gazdík, předseda hnutí Starostové a nezávislí, předseda Poslaneckého klubu TOP 09 a STAN, Ondřej Liška, předseda Strany zelených a Cyril Svoboda, dlouholetý poslanec a ministr za KDU-ČSL. Vstup je volný. Více na www.dominikanska8.cz. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 20. 11. 2013