Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Křesťané pro Svatou zemi

Festival tradičně zahájí ekumenická bohoslužba, která začíná ve 14.00 hodin v místním katolickém kostele sv. Bartoloměje. Společně se zástupci katolické církve ji povedou i zástupci evangelíků a příslušníků židovské obce. V 15.15 hodin se na zahradě při katolickém kostele rozběhne hudební program, k němuž se v 16.00 hodin připojí i kostel evangelický.

V panelové diskusi na téma „Proč miluji Izrael“ se na farní zahradě během odpoledne budou návštěvníci moci setkat například s rabínem Shumi Berkowitzem (hnutí Masorti), Dr. Leo Pavlátem (ředitel Židovského muzea), sr. Veronikou Barátovou (katolická Komunita blahoslavenství), nebo Mgr. Danielem Hermanem (ředitel ústavu pro studium totalitních režimů).

Na festivalu zazní jak tradičně židovská, tak i folková hudba. Vystoupí například skupina Ester, Dáša Voňková Andrtová, Petr Linhart, Karel Diepold, Slávek Klecandra či skupiny Klec a Geshem. Návštěvníci se mohou těšit nejen na spoustu muziky, ale i na mnohá setkání se zajímavými lidmi, a to jak z křesťanských církví, tak i z židovské obce. (http://tisk.cirkev.cz)

06. 06. 2012