Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Krize a kairos v Hradci Králové

Konference, která je organizována Diecézním teologickým institutem královéhradeckého biskupství ve spolupráci s Katedrou náboženské výchovy a charitativní práce PdF UHK, se snaží v různých souvislostech reflektovat téma krize. Ve své první části přistupuje k tématu z teologického hlediska. V perspektivách různých oborů, jako je např. biblická, systematická či pastorální teologie, chce poukázat na to, že krize je často spojena s naplňováním Božího plánu spásy.

Ve své další části konference sleduje kulturní, historické, etické a společenské aspekty tématu. Zabývá se mj. některými aktuálními otázkami globalizovaného světa, ke kterým patří finanční krize, migrace či nebezpečí terorismu. Součástí konference je i panelová diskuse o krizích a nadějích současného světa, která je otevřená nejen odborné, ale i široké veřejnosti.

Z významných osobností na konferenci vystoupí např. teologové Ctirad V. Pospíšil, Jakub S. Trojan, religionista Tomáš Halík nebo Tomáš Holub, statutární zástupce biskupství. Kardinál Miloslav Vlk přednese svůj příspěvek na téma „Krize a kairos: zkušenost české církve. Dějinná perspektiva“ ve čtvrtek 18. března 2010 od 9:40 hodin.

Konference se koná v Objektu společné výuky UHK (Hradecká 1227, Hradec Králové). Vstup je volný, k účasti se není nutné hlásit předem. Bližší informace: Diecézní teologický institut, Mgr. Jan Hojda, hojda@diecezehk.cz, 495 063 428. Program konference naleznete na stránkách Biskupství královehradeckého: (www.diecezehk.cz)

15. 03. 2010