Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kulturní program v Domově sv. Karla Boromejského

Vstupné na všechny akce je dobrovolné. Výtěžek bude věnován na podporu činnosti Domova sv. Karla Boromejského.

Pátek 3. 10. 2008 v 15:00

Když v Praze bejvalo blaze (Procházka se zpěvy do starých pražských zákoutí). Agentura HUDR - Jan Vízner, Drahomíra Vlachová

Místo konání: Refektář Domova sv. Karla Boromejského

Neděle 12. 10. v 16:00

Koncert ke Dni hospiců (pořádáno ve spolupráci s nadací Umění doprovázet). Program: J. Zach, A. Caldara, J. F. Seger, G. P. Telemann, B. M. Černohorský,  B. Kopřiva, P. Eben, B. Proksch. Účinkují: Karel Hiner – varhany, Břetislav Kotrba – pozoun, Radim Vondráček – zpěv

Místo konání: kostel sv. Rodiny, Praha-Řepy

Úterý 14. 10. v 15:00

Two Voices – Netradiční spojení hlasů šansoniérky Jany Rychterové a mezzosopranistky Edity Adlerové v netradičním koncertu netradičních písní a textů.

Two Voices se rozhodly trvale svou tvorbou podporovat klienty Domova sv. Karla Boromejského.

Místo konání: Refektář Domova sv. Karla Boromejského

Čtvrtek 23. 10. v 15:00

Podzimní dostavníčko nejen s obrozeneckými písněmi (Koncert  sboru Život 90). Sboristky v pokročilém věku, ale s neutuchající energií zpívají nejen pro klienty Domova.

Místo konání: Refektář Domova sv. Karla Boromejského


Středa 29. 10. v 16:00


Vernisáž výstavy Patchwork pro Domov sv. Karla Boromejského (Bohemia Patchwork klub). V rámci vernisáže bude předáno několik patchworkem upravených odpočinkových koutů pro klienty Domova.

Místo konání: Refektář Domova sv. Karla Boromejského

Plakát s programem (dokument MS Word)Plakát s programem 24.0 KB

Domov sv. Karla Boromejského v Řepích byl založen Milosrdnými sestrami sv. Karla Boromejského v roce 1860 původně pro péči o sirotky, později byl přeměněn na ženskou věznici. Své brány veřejnosti mohl Domov po čtyřicetileté nucené pauze opět otevřít 29. 8. 1996 a od té doby zde Kongregace naplňuje své zčásti obnovené, zčásti zcela nové poslání jako ošetřovatelský ústav, poskytující sociální a zdravotní pobyty na lůžkovém oddělení i v denním stacionáři – a současně jako Oddělení výkonu trestu pro ženy, které zde nacházejí dobré podmínky pro bydlení a rozmanité pracovní možnosti. V Domově se tak spojují čtyři světy a vytvářejí ojedinělý projekt. Jsou to řádové sestry, věkem pokročilí a nemocní lidé, odsouzené ženy a civilní zaměstnanci.

Kontakt:


DOMOV SV. KARLA BOROMEJSKÉHO
K Šancím 50, 163 00 Praha 17 - Řepy
Tel: 235 32 32 48
Fax: 235 302 720
Email: sekretariat@domovrepy.cz
Url: http://www.domovrepy.cz

 


 

(aj)
02. 10. 2008