Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Květnový Zpravodaj

Uvnitř čísla naleznete rozhovor s P. Milošem Szabo o přípravách na letošní Noc kostelů, nově pokřtění jsou zváni k setkání s biskupem, další pozvánka se vztahuje na Arcidiecézní pouť za duchovní povolání na Svatou Horu, věřící jsou také zváni, aby se připojili k „postnímu dni modliteb za povolání“ 13. května. K účasti na již tradičních Svatojánských Navalis – poutních slavnostech k poctě sv. Jana Nepomuckého, zve ředitel Muzea Karlova mostu Zdeněk Bergman. Štěpán Filipec, koordinátor dobrovolnické činnosti ve Staré Boleslavi, informuje o letošním pokračování v obnově staroboleslavské baziliky sv. Václava.

Dále ve Zpravodaji naleznete i ostatní rubriky, na které jste zvyklí: program vysílání katolických bohoslužeb prostřednictvím ČRo 2 Praha, TV Noe a Radia Proglas; rozvrh eucharistického výstavu v pražských kostelích; diáře biskupů; výběr z Act curiae; programy středisek Arcibiskupství pražského a dalších center a institucí; pozvánky a nabídky; knižní novinky; květnová duchovní cvičení pořádaná v rámci celé ČR; květnový kalendářík i historické kalendárium a úmysly apoštolátu modlitby na tento měsíc. Rubrika Co znamená... je tentokrát věnována pojmu beatifikace; Průhledy do církevní češtiny se zamýšlí nad tím, „co je zvláštního na slovech spasit a spasitelný“.

Zvláštní přílohu tvoří bilance arcibiskupa Dominika Duky OP shrnující první rok jeho působení na svatovojtěšském stolci.

kh

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail:
arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754  

29. 04. 2011