Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Lednový Zpravodaj

Informuje o Novoroční ekumenické slavnosti, o tradičním Tříkrálovém průvodu s velbloudy, o Týdnu modliteb za jednotu křesťanů a o ekumenické bohoslužbě do něj spadající, o Tříkrálové sbírce, o nově instalovaném a kardinálem Vlkem v prosinci 2009 požehnaném pomníku kardinála Berana, přináší článek předsedy Židovské obce v Praze o Dni holocaustu, pražští bohoslovci napsali o své „obláčce“, t.j. obřadu, při němž prváci Arcibiskupského semináře přijali kleriky, a jeden z účastníků podzimní duchovní obnovy v pražském semináři se podělil o své zážitky.

Dále ve Zpravodaji naleznete všechny ostatní rubriky, na které jste zvyklí: program vysílání katolických bohoslužeb prostřednictvím ČRo 2 Praha, TV Noe a Radia Proglas; rozvrh eucharistického výstavu v pražských kostelích; diáře biskupů; výběr z Act curiae; programy středisek Arcibiskupství pražského a dalších center a institucí; pozvánky a nabídky; knižní novinky; duchovní cvičení v lednu; lednový kalendářík i historické kalendárium a úmysly apoštolátu modlitby na tento měsíc.

Rubrika Průhledy do církevní češtiny tentokrát využila toho, že si v lednu připomínáme památku Nejsvětějšího jména Ježíš, a zaměřila se na to, s jakou úctou v běžné řeči používáme jméno Boží. Článek nese titul „Nevezmeš jména Božího nadarmo“. Rubrika Co znamená... tentokrát dává nahlédnout do organizace Ackermann-Gemeinde.

Redakce děkuje všem čtenářům Zpravodaje – těm, kteří náš časopis odebírají či kupují, i těm, kdo si jej pročítají v elektronické podobě – za přízeň v letech minulých a doufá v ni i pro rok příští, do nějž všem přeje mnoho dobra, pokoje a Boží blízkosti.

(kh)

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail: arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754 

29. 12. 2009