Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Lednový Zpravodaj

ctihodná matka ElektaVedle pozvánek na již tradiční tříkrálové podniky – Tříkrálovou sbírku a průvod Tří králů na velbloudech (připomínáme rovněž Tříkrálový benefiční koncert 5. ledna v 19:00 ve Stavovském divadle) – přináší Zpravodaj několik zajímavých (a tentokrát velmi obsáhlých) článků: O současném životě Katolické teologické fakulty napsal děkan KTF UK ThLic. Prokop Brož, Th.D.; jeho článek poukazuje na vlastní poslání fakulty a může posloužit i jako pozvání ke studiu.

U příležitosti několika lednových dat spojených se kostel sv. Benediktaživotem ctihodné matky Elekty († 1663), jejíž neporušené tělo je uchováváno v klášterním kostele sv. Benedikta na Hradčanech, jsme požádali o text sestru Miladu od Spasitele světa z hradčanského Karmelu – výsledkem je poutavé svědectví o životě „pod jednou střechou“ s karmelitkou svaté pověsti, k níž se upínají pozornost a modlitby stále většího počtu lidí.

Ohlédnutí za národní poutí na poděkování za papežskou návštěvu v roce 2009 zprostředkovali bohoslovci v Říměpražští seminaristé – detailní reportáž z cesty do Říma a zpět napsal bohoslovec 4. ročníku Jan Primus.

Dále ve Zpravodaji naleznete všechny ostatní rubriky, na které jste zvyklí: program vysílání katolických bohoslužeb prostřednictvím ČRo 2 Praha, TV Noe a Radia Proglas; rozvrh eucharistického výstavu v pražských kostelích v lednu i místa pravidelného výstavu po celý rok; diáře biskupů; výběr z Act curiae; programy středisek Arcibiskupství pražského a dalších subjektů; pozvánky a nabídky; knižní novinky; lednový kalendářík i historické kalendárium a úmysly apoštolátu modlitby na tento měsíc. Rubrika Co znamená... tentokrát pojednává o pateru církevních přikázání.

Redakce Zpravodaje Vám, vážení čtenáři, přeje dobrý, radostí, pokojem a láskou naplněný rok 2011. Kéž jím Vás i Vaše drahé provází požehnání a blízkost Boha, který je Láska. Děkujeme Vám za Vaši čtenářskou přízeň v roce minulém a doufáme v ni i pro rok nadcházející.

(kh)

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail: arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754  

30. 12. 2010