Vyhledávání Menu

Letošní Tříkrálová sbírka opět zaznamenala rekord

Tříkrálová sbírka vynesla letos více než 89,2 milionu korun, což je v její patnáctileté historii rekordní částka. Zároveň je to zhruba o 6,5 milionu korun více než loni. Většina peněz se vrátí zpátky do regionů, zhruba desetina výtěžku ale pomůže i v zahraničí. V pražské arcidiecézi se vybralo 5,1 milionu korun.

„Výnos sbírky je důkazem, že lidé kolem nás mají otevřená srdce pro potřeby spoluobčanů, kteří se ocitli ve složité životní situaci. To je dobrá zpráva a jsme vděčni každému, kdo přispěl,“ říká ředitel Charity ČR Lukáš Curylo. Pomoc lidem v nouzi je hlavním heslem celostátní Tříkrálové sbírky, která se letos počátkem ledna konala již popatnácté. Z výtěžku sbírky bude podpořeno několik stovek projektů na podporu osob a rodin v sociální nouzi, dětí a dospělých s hendikepem, nemocných a seniorů.

Peníze budou rozděleny podle tradičního modelu. Zhruba 65 procent vybrané částky se vrátí do jednotlivých regionů, kde pomohou například lidem v nouzi a s postižením, nemocným a seniorům. Deset procent výtěžku poputuje do zahraničí. Část peněz skončí také ve fondu, z něhož poté Charita ČR během roku pokrývá nenadálé události.

Přispět do sbírky lze celoročně zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87 777. Finanční příspěvek lze také poslat na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777. Více na www.trikralovasbirka.cz. (www.trikralovasbirka.cz)

Aleš Pištora 28. 01. 2015