Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Listopadový Zpravodaj

Uvnitř čísla najdete zajímavý rozhovor s historikem Jaroslavem Šebkem – tématem je listopadové kolokvium „Svatý Václav a jeho kult“ a výstava „Svatý Václav – ochránce České země“. Petr Kubín představuje svatou Anežku Českou (jejíž svátek si připomínáme 13. 11.) jako přímluvkyni, jejíž modlitba vyprošuje u Boha zázraky. Bohoslovci zvou na víkendové setkání mladých mužů do arcibiskupského semináře. Upozorňujeme na blížící se termín přijetí do katechumenátu pro kandidáty křtu, kteří mají tuto svátost přijmout o Velikonocích 2010.

Seriál rozhovorů s církevními školami pokračuje představením dvou gymnázií – Křesťanského v Praze-Hostivaři a Arcibiskupského na Královských Vinohradech.

Nechybí ani tradiční rubriky: kalendářík významných dní v tomto měsíci; přehled bohoslužeb v rozhlase i v televizi Noe; seznam míst, kde je v Praze možno účastnit se eucharistické adorace; programy středisek arcibiskupství, farností a dalších institucí; výběr z Act curiae, zprávy a oznámení o dění v arcidiecézi – za připomenutí stojí např. 90. výročí stržení mariánského sloupu na Staroměstském náměstí; novinky z knižního světa; historické kalendárium a úmysly apoštolátu modlitby.

(kh)

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail: arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754

05. 11. 2008