Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Listopadový Zpravodaj

sv. Anežka Česká… přinášíme jak ohlédnutí za již proběhnuvšími akcemi svatoanežského roku, tak vyhlídku na listopadové události spojené se svatou Anežkou, zveme na unikátní výstavu „Sv. Anežka Česká – princezna a řeholnice“ a na mezinárodní vědeckou konferenci „Svatá Anežka Česká a velké ženy její doby“.

U příležitosti 60. výročí úmrtí přinášíme článek o významném, ale širší veřejnosti nedostatečně známém varhaníkovi a hudebním skladateli Bedřichu Antonínu Wiedermannovi, autorkou textu je paní Irena Chřibková, titulární varhanice v bazilice sv. Jakuba Staršího na Starém Městě pražském.

Zveme také na Setkání chrámových sborů pražské arcidiecéze, které se uskuteční v předvečer svátku patronky hudebníků svaté Cecilie, 21. listopadu, v katedrále.

Autorkou Ohlédnutí za Světovým dnem mládeže 2011 v Madridu je Radka Ranšová.

Dále na stránkách Zpravodaje naleznete obvyklé rubriky: program bohoslužeb přenášených rozhlasem a televizí; rozvrh eucharistického výstavu v pražských kostelích; výběr z diářů našich biskupů; informace z Act curiae – věstníku kanceláře pražského arcibiskupství; programy středisek arcibiskupství i dalších subjektů; pozvánky a nabídky nejrůznějších přednášek, koncertů, akcí, setkání, kulturních událostí...; knižní novinky; duchovní cvičení; oznámení, listopadový kalendářík i historické kalendárium událostí na území naší arcidiecéze a obecněji v katolické církvi.

(kv)

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail:
arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754 

 

02. 11. 2011