Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Listopadový Zpravodaj

Dnešní památník bitvy na Bílé Hoře, foto: Lukáš KalivodaDo listopadového úvodníku se „vloudily mlhy“. Vtáhl nás do nich P. Michal Němeček, ředitel Pastoračního střediska. Atmosféru „Dušiček“ spolu se svátkem Všech svatých ale prozařuje naděje víry. Na Hradě se sejdou ministranti. Nejprve ke slavnostní části, která vyvrcholí mší sv. s otcem biskupem Karlem Herbstem. Na tu je mimochodem zván každý. A pak ožije Pražský hrad „Netradiční adrenalinovou hrou“. Koho z kluků by to nelákalo?

Dr. Vojtěch Eliáš, ředitel Charity, nás seznamuje se zahájením činnosti nemocničních kaplanů. Historik Dušan Foltýn nám přiblížil osobnost arcibiskupa Jana Lohela, dovíme se něco o fundraisingu a těšit se můžeme na krásnou chrámovou hudbu.

V pravidelných rubrikách najdeme aktualizovaný eucharistický výstav v pražských kostelích, některé akce z biskupských diářů, výběr z Act curie, programy středisek arcibiskupství, farností, pozvánky na koncerty, výstavy, ostatní zajímavé akce a duchovní cvičení. V neposlední řadě též s knižními novinkami, historickým kalendářem a úmysly apoštolátu modlitby.

Erika Kroupová

 

Omlouváme se za tiskovou chybu v tištěném Zpravodaji, správný měsíc je č. 9 - listopad, nikoli říjen.

 

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail:
arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754 

30. 10. 2012