Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Maltézští rytíři zvou na pouť do Lurd

Suverénní řád maltézských rytířů a jeho pomocné organizace z celého světa konají tradičně počátkem května pouť do Lurd. Pro všechny, zvláště pro nemocné, je pouť nevšedním prožitkem.

České velkopřevorství spolu s Maltézskou pomocí o.p.s. chystá poutní výpravu ve dnech 30. 4. až 4. 5. 2009. Organizátoři zvou nemocné i zdravé poutníky k účasti stejně jako v loňském roce, kdy byla pouť spojena s oslavou 150. výročí prvního zjevení Panny Marie dívce Bernadettě. Zváni jsou především nemocní, které bude provázet tým zdravotníků a dobrovolníků, i zdraví, kteří mohou podle svých možností také vypomoci s doprovázením nemocných. Ve skupině (180 míst) bude 65 členů Maltézského řádu a Maltézské pomoci, kteří tvoří ošetřovatelský a pracovní tým, dále skupina 30 těžce nemocných poutníků, zejména vozíčkářů. Zbylou část výpravy tvoří poutníci méně nemocní nebo zcela zdraví.

Doprava z Prahy do Lurd a zpět bude zajištěna letecky z Prahy, předpokládaná cena je 16 000 Kč. V ceně je zahrnuta doprava, ubytování, stravování formou plné penze po celou dobu cesty a pobytu. Ubytování bude zajištěno pro těžce nemocné v bezbariérovém hospici, pro ostatní poutníky a doprovod ve tříhvězdičkovém hotelu. 

Na mariánském poutním místě bude připraven bohatý společný program - např. česká mše sv. v jeskyni zjevení, společná maltézská pontifikální mše sv. za účasti členů řádové vlády, noční procesí se svíčkami nebo eucharistický průvod. Mezi společnými aktivitami je možnost individuálního programu podle zájmu jednotlivců. Po celou dobu pobytu bude přítomno několik kněží, kteří povedou pobožnost křížové cesty, společné modlitby růžence a budou k dispozici pro všechny účastníky ke svátosti smíření. 

-> Více informací

-> Přihláška

Kontakt:
e-mail: lourdes@maltezskapomoc.cz
poštovní adresa:
Maltézská pomoc, o.p.s – Lourdes
Lázeňská 2
Praha 1
118 00

(aj)

09. 02. 2009