Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Migrační problematika v České republice a Německu

Konference probíhá v areálu CMC Graduate School of Business o.p.s. v Čelákovicích za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti, Sozialwerk der Ackermann-Gemeinde e.V. a Renovabis, Freising.

Ve čtvrtek večer nastíní filozoficko-etický pohled na téma migrace přednáška prof. Dr. P. Alberta-Petera Rethmanna. V rámci pátečního dopoledního programu bude Mgr.Phil. Adrian von Arburg, Ph.D. mluvit o poválečných migračních pohybech v Čechách. Současnou situaci migrace v České republice ve srovnání s ostatními státy zhodnotí Vlastimil Vintr, odborník  z mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Páteční dopoledne uzavře přednáškou referentka z Německa, Dr. G. Plattig. Sobotní podiová diskuze by měla reflektovat vlastní zkušenosti migrantů. Této diskuze u kulatého stolu se zúčastní doc. B. Willi, Němka žijící v Brně. V současné době působí na brněnské JAMU. Dalším referentem je řecko-katolický ukrajinský kněz P. R. Zassiedko působící v Českých Budějovicích. Třetím referentem je středoškolská arménská studentka T. Grigoryan žijící v Mnichově.

Bližší informace ke konferenci: Sdružení Ackermann-Gemeinde, Vyšehradská 49, 128 00 Praha 2, tel. 221 979 325, e-mail: sag@omadeg.czwww.sag-praha.com

Program (dokument Adobe PDF)Program 130.4 KB

 

17. 04. 2008