Vyhledávání Menu

MIGRAČNÍ VLNA A KATOLICKÁ CÍRKEV


Centrum Dominikánská 8 ve spolupráci s Akademickou farností a Arcibiskupstvím pražským pořádají v listopadu 2015 sérii debat věnovaných aktuálnímu tématu migrace a postoje katolické církve v této věci. První z debat se koná 12. listopadu v dominikánském klášteře.


49540


Bližní nebo migrant?

První z debatních setkání se bude konat ve čtvrtek 12. listopadu od 19.30 hodin v dominikánském klášteře u sv. Jiljí (vchod Jilská 7a). O tom, kde končí láska k bližnímu a začíná mezinárodní politika (anebo naopak) budou mluvit právník a politik Pavel Svoboda a teolog Benedikt Mohelník OP. (Moderovat bude Aleš Pištora.)

Migrace, koordinace a kooperace

Druhá debata s hlavní koordinátorkou pomoci migrantům v rámci Charity ČR Klárou Boumovou a Petrem Novákem z odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra se bude konat v sakristii kostela Nejsv. Salvátora (v Klementinu) ve středu 18. listopadu od 19.00 hodin. Tématem rozhovoru bude tíživá situace uprchlíků, kooperace státu a církve v konkrétních situacích a projektech a možnosti integrace migrantů. (Moderovat bude Martin Staněk.)

Cizinci a vlastenci

Další debata se bude konat v Arcibiskupském paláci (Hradčanské nám. 16) ve středu 25. listopadu od 19.00 hodin. Bude se jednat o jakousi debatu o debatě. Jak jsme schopni racionálně diskutovat o problému uprchlické vlny a s jakými předsudky se musíme vyrovnávat? Diskutovat budou historik a filosof Miloš Havelka a francouzský novinář žijící v Praze Fabrice Martin Plichta. (Moderovat bude Filip Boháč OP.)

Aleš Pištora 02. 11. 2015