Vyhledávání Menu

Ministrantske setkani pro starsi zari 2011

Setkání starších ministrantů v Berouně

Setkání starších ministrantů, které se mělo odehrávat v Neratovicích, se nakonec odehrávalo v Berouně. To byla pro většinu účastníků výhoda, protože to měli blíže k domovu. Už tradičně začalo ministrantské setkání mší svatou. Potom se šel hrát fotbal. Hrála berounská farnost proti zbytku světa. Byl to napínavý zápas plný emocí, ale také jednoho malého zranění a krvavých šrámů. Po zápase se za hovoru opékali klobásky. Postupně se prostor kolem ohně vylidňoval, jak chodili všichni spát.

Druhý den ráno začal přednáškou na téma Povolání v kostele sv. Jakuba a pochodem na pouť na Tetíně, kde byla možnost svátosti smíření. Na Tetíně byla slavnostní mše svatá – den předtím byl totiž svátek svaté Ludmily. Po mši se nám dostalo guláše na zdejší faře. Při obědě jsme si vyslechli druhou přednášku o sv. Ludmile a historii Tetína. Oběd nás naplnil energií, takže jsme mohli jezdit s autíčky na pouti. Když jsme si dosyta zajezdili, vydali jsme se za modlitby svatého růžence zpět do Berouna, kde se odehrálo další fotbalové utkání. Opět hrál Beroun proti zbytku světa, tentokrát však bylo hráčů z Berouna méně, takže jsme zápas prohráli. Potom se týmy přemixovaly a hrálo se dál. Po fotbale následovala diskuze a po ní již konec.

Počet ministrantů, který se setkání zúčastnil, byl velmi vysoký a nepochybuju o tom, že duchovně min. setkání posunulo vpřed snad všechny účastníky.

27. 09. 2013