Vyhledávání Menu

Ministrantský týden 2014 - Foto a táborový deník

Další fotky naleznete zde: odkaz

heslo: Nejlepší


Ministrantský týden 2014 - Závěr

29.8.14 Pátek

ŠIMEON

Po včerejší bojovce, která byla velice ,,příjemná´´ a jež vedla skrz lesa poté šípkovou strání, jsme se nevzbudili na rozcvičku, ale na nástup. Po mši obohacené naší ministrantskou službou, jsme se dostali na snídani, kde byly jenom dvě Nutelly.

        Po snídani následovala dopolední hra, ve které jsme obcházeli 6 stanovišť, kde jsme se pokoušeli sestrojit past na zajíce, střílet z luku, udělat kliky/dřepy, vyřešit Az kvíz, přesmyčku, rozdělat oheň a neoběsit se šibenici, více či méně úspěšně.

        Po Andělu Páně na nás čekal oběd. Následovala přednáška o usmíření a odpouštění. V 15:00 jsme měli hru v lese ve které jsme měli vyměňovat papírky různé hodnoty. V 16:30 bylo liturgické téma při kterém jsme se schovali před deštěm.

        Po svačině a Růženci následoval liturgický testík. Večeře byla výtečná. Nyní píšeme deník a ostatní klikují za zlobení.

Vávra, Štěpán, Pájmen, Samuel 2x, Honza, Pavel


Ministrantský týden 2014 - PÁ


Středa 27.8 a čtvrtek 28.8

ISACHAR

Ráno jsme vstali o neuvěřitelných 60 minut než obvykle.A stejně to nepomohlo.Na rozcvičce jsme byli – ostatně jako vždycky – první! Po hygieně jsme se vydali na mši svatou, kterou jsme výrazně obohatili svým, místo až andělským, zpěvem. Pak jsme vyrazili do hangáru na snídani i s otcem Radimem, který dnes sloužil mši svatou.

Když účastníci tábora zjistili, že je k snídani nutela, bez milosti a s velkým křikem se na ni vrhli. Následně jsme se připravili na výlet, na jehož konci jsme měli dobývat hrad. Z tábora vyrazili tři skupinky, každá po dvou kmenech a každá jinou cestou, ačkoli všechny cesty byly stejně dlouhé, tak strastiplné!

Po vyčerpávajícím pochodu, který trval 16 kilometrů jsme dorazili k cíli. Hrad Pirknštejn, který jsme měli dobývat byl hlídán proradnými Midjánci. Po několika vlnách neúspěšných útoků na bránu se nám ji podařilo konečně vylomit a proniknout do hradu. Midjánci se ale zbaběle stáhli dovnitř a tak jsme museli vylomit ještě jedny dveře. Následoval tuhý boj uvnitř hradu s množstvím mrtvých a zraněných. Neskromně musíme připomenout, že to byl právě náš tým, který pohanským Midjáncům ukořistil jak vlajku, tak modlu. Po této hlavní bitvě jsme začali po skupinkách pomalu odjíždět do tábora, někteří ještě zůstali a zůčastnili se šermířských duelů, aby tak prokázali svou statečnost. Několik bojovníků pod vedením neohrožených vedoucích Vaška a Kuby se vydalo pěšky na zpáteční cestu. Po návratu do tábora jsme se s vděčností navečeřeli a šli spát.

Druhý den ráno jsme byli opět první na rozcvičce. Namísto mše svaté, která nás čekala odpoledne s otcem biskupem Karlem, jsme měli zpovídání svědomí a možnost přistoupit ke Svaté zpovědi. Po další neobyčejně lahodné snídani, při které nás obtěžovaly vosy, následoval nácvik divadla, které bude jistě nadmíru vydařené.

Pepa, Matěj, Lionel, Kuba, Kryštof, Ondra, Matouš a LÁĎA

Ministrantský týden 2014 - ČT

Ministrantský týden 2014 -ST


Táborový deník 26.8. Úterý

Ráno se každý tým snažil dostat na rozcvičku, co nejdříve, aby získal bonusové body. Poté jsme se zúčastnili mše, při které jsme ministrovali DOST DOBŘE. Po vydatné snídani jsme začali opravovat a vyrábět meče tak, že jsme klacky obalili dvěma vrstvami mirelonu.

Při dnešním Anděl Páně dostal náš tábor speciální požehnání od jihoamerického kněze, který s námi zůstal na oběd. Pak následovala přednáška o svátostech a hra při které jsme uplatnili svoji paměť a přenášeli po částech biblický text. Po hře bylo liturgické téma o ministrování, které vedl Jarda. Pak byla svačinka. Měl následovat fotbálek, ale byl zrušen kvůli dešti. Byla volná zábava a pak následoval růženec.

Po růženci byl průměrně těžký testík, který jsme zvládli levou zadní. K večeři jsme měli velmi dobrý buřt guláš a teď píšeme deník.

KMEN JUDA

Ministrantský týden 2014 - ÚT


Táborový deník 25.8. - Pondělí

Vstávalo se nám dobře, špatně, příšerně. Poté jsme šli na rozcvičku, ve které jsme s přehledem rozdrtili konkurenci.Následovala mše s excelentní ministranskou službou, za kterou by si tým zasloužil body. K snídani jsme si dali převelice a precizně nakoupené rohlíky, akorát nám padaly na zem. Po snídani jsme vyráběli štíty, kované z ryzího kartonu z hor zvaných Makro. Následovala modlitba Anděl Páně, po které byla přednáška na téma Bible.

K obědu byla květáková polévka a rizoto. Delikatesa, jenž se rozplývala na našich ústa objímajících jazýčcích. Po tomto gastronomickém zážitku jsme chvátali k táborové hře, ve které jsme ničili Baalovy oltáře, ze kterých jsme stavěli monumentální kříže. Následovalo liturgické téma a svačina. Fotbal. Růženec. Po růženci jsme prověřili své vědomosti v náročném testíku. Potom se pospíchalo k večeři, kde byly naše žaludky navštíveni mysteriózními buchtičkami s magickým šodó, jenž mělo ve své těstové podstatě zakódovaný postranní úmysl odejít zadními, nikoli předními vrátky. 

Teď jsme spálili soupeřův deník a píšeme svůj. Janek, Ondra, Bobo, Lukáš, Vojta, Kašpar, Jan = kmen AŠÉR.

Ministrantský týden 2014 PO

Táborový deník 24.8. - Neděle

Skupina Isachar

Přijeli jsme na ministrantský tábor na Hrádku u Vlašimy. Ubytovaly jsme se v bývalé škole. Převlékli jsme se a šli jsme hrát fotbal. Poté jsme šli do kostela a modlitbou zahájili tábor. Po modlitbě jsme šli před školou a rozdělili jsme se do týmů. Celkem bylo 6 týmů: Isachar, Zabulon, Juda, Ašér, Šimeón a Benjamín. Jména jsou podle izraelských kmenů. Každý z týmů dostal vlajku. Poté, co jsme dostali vlajky jsme šli do pokoje a řekli jsme si program a navzájem jsme se představili. Poté, co jsme se představili jsme šli opékat buřty. Po vydatném jídle byl fotbal, kde si všichni protáhly svaly. Náš tým teď sepisuje deník a čeká nás hygiena a večerní modlitba.

Ministrantský týden 2014 - NE


Chvála Kristu!

Zítřejším dnem začíná Ministrantský týden a na této stránce se můžete těšit na spoustu fotek i informací o vašich ratolestech. Již od pátečního večera probíhají poslední přípravy, týmové porady atp. Všichni zde se již nemohou dočkat, až se vydáme na cestu!


Zdraví asistenti, vedoucí, kuchařky a zázemí.


Fotky ministrantský týden 2014

19. 01. 2017