Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Misijní den v Břevnovském klášteře

Během mše svaté se podělil o své svědectví víry Jacques Celestin Moliba Bankanza z afrického Konga. Poté bylo možné navštívit výstavu o Papežských misijních dílech a jejich činnosti v Africe, získat výrobky dětí na Misijním jarmarku nebo se jít pobavit do zahrady na stanoviště oddílů Arachné, Jeleni, Sírius a Ztracená hvězda, které měly připraveno velké množství her a soutěží.

Děti se mohly zastavit u výtvarné dílny Waldorfské mateřské školy, vyrobit si masku u výtvarné dílny Domu dětí a mládeže Prahy 6 a zhlédnout divadelní představení Není balvan jako balvan a Bráška králík aneb Co si vyprávějí za velkou louží. Společně napsaly dopis ugandským dětem a mohly si vyslechnout povídání P. Jiřího Šlégra o situaci v Ugandě. Završením dne byl koncert skupiny Nsango Malamu.

Tento misijní den podporovalo svou modlitbou velké  množství lidí. Poděkování patří i více než stovce dobrovolníků, kteří akci připravili. Přítomní děkovali Bohu i za dar krásného slunečného dne, v němž se podařilo vybrat pro chudé ugandské děti 46 765 Kč.

Tato částka pomůže sponzorovat projekt Papežského misijního díla dětí v diecézi Lira zajišťující základní pomoc a ochranu života pro 25 000 dětí v utečeneckých táborech a výukových centrech. Zmíněná oblast  trpěla 20 let nájezdy rebelů a mnoho dětí bylo zapojeno do vojenských akcí.

Kontakt: Papežská misijní díla, Romana Tomanová, tel. + 420 499 433 058, mob.: + 420 604 838 882, e-mail: info@misijnidila.czPřevzato z TS ČBK.

15. 04. 2008