Vyhledávání Menu

Misijní kongres v Nymburce

60369Slávou Boží ať je naplněná celá země aneb Zveme Vás na Misijní kongres! 


Všechny děti a příznivce PMDD zveme na Misijní kongres, který se bude konat 1. října 2016 v Nymburce. Setkáme se nejen při slavení mše sv., ale také při misijní katechezi po cestě Nymburkem za postavami některých misionářů z historie církve. Nebudou chybět ani hry inspirované skutky milosrdenství. 

 

Příprava na kongres

Zapojit se můžete do přípravy na toto setkání! Každý měsíc – od února do června – se seznámíme s životem některého misionáře minulých staletí a dozvíme se něco o jeho působení. Zaměříme se vždycky na nějakou oblast, spojenou s jeho životem, a nabídneme vám podněty a otázky k práci a modlitbě. Každý měsíc pak bude přidán i úkol týkající se skutků tělesného nebo duchovního milosrdenství. 

Únorová příprava
Březnová příprava
Dubnová příprava
Květnová příprava
Červnová příprava

Soutěž

Součástí přípravy je také tematická soutěž ve třech kategoriích – fotografické, výtvarné a literární; na každý měsíc připadne jiné téma. Práce s příslušným tématem posílejte mailem na adresu misie.praha@seznam.cz do 15. dne následujícího měsíce. Na tuto adresu můžete také směřovat případné dotazy. 

Podrobnosti (formát prací a podmínky zasílání) se dozvíte na webových stránkách Papežského misijního díla, nebo na Facebooku.

Předběžný program
9:00 – 10:00      Příjezd a registrace 
10:00                Mše sv. s otcem biskupem Karlem Herbstem, volný čas na seznámení, oběd z vlastních zásob, divadelní představení. 
12:00                Začátek misijního putování Nymburkem, kde se seznámíme s několika významnými misionáři a pokusíme se postavit misijní kostel a nemocnici. 
16:00                Požehnání a rozeslání. 

Přivezte s sebou plastová víčka od PET lahví, výtěžek za ně bude využit na projekty PMDD. 

Přihlášky na kongres

Registrace na kongres bude probíhat od 15. května do 15. září pomocí internetového formuláře. Prosíme o pečlivé vyplnění! 

 

 

 

 

 

13. 05. 2016