Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Mladí lidé připravují dary pro papeže

První symbolický dar je fotokniha ze života mladých křesťanů v České republice. Budou v ní shromážděny fotografie z diecézí, komunit a řádů a také z velkých celostátních setkání mládeže, která pořádá Sekce pro mládež ČBK.

Druhý dar je spojen s myšlenkou konkrétního projevu křesťanské lásky (solidarity). Na setkáních mládeže se vždy nějakou formou vybírá na potřebné lidi – ať již při bohoslužbě (Žďár nad Sázavou 2002 – sbírka pro postižené povodněmi) nebo při benefičních koncertech (Tábor 2007 – sbírka "Pro Haiti"; ActIv8 Velehrad 2008 – sbírka "Pro Ukrajinu").

Letos chtějí pořadatelé povzbudit mládež ke skutku křesťanské solidarity, aby věnovala papeži dar na podporu jeho charitativních a misijních projektů v Africe. Veřejná sbírka na tento účel s názvem "Pro Afriku" začala 19. července 2009. Mladí lidé u nás si totiž uvědomují, že ve srovnání s mladými lidmi z Afriky, kteří se s papežem setkali v Angole v březnu tohoto roku, jsou nesmírně bohatí a chtějí aspoň malým příspěvkem podpořit ty, kdo ve třetím světě trpí velkou chudobou.

Sekce pro mládež ČBK vybízí mladé lidi k postnímu úsilí: když si něco odepřou, ušetřenou částku mohou věnovat mladým lidem v Africe. Pro srovnání: Návštěva kina dnes stojí 80-150 Kč, přitom v Africe stačí 100 Kč na nejnutnější jídlo pro jedno dítě po dobu půl roku. Je možné si odepřít zmrzlinu, nějakou sladkost ... Vynalézavosti se meze nekladou.

Příspěvky mohou mladí lidé sbírat mezi sebou ve farnostech a darovat pak prostřednictvím svých diecézních center mládeže nebo poslat přímo na zvláštní účet této sbírky: 2102316603/2700. Při zaslání vyšší částky (nad 1000 Kč) sekce na požádání zašle potvrzení o daru.

Převzato z www.navstevapapeze.cz.

22. 07. 2009