Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Mladí lidé se setkají v Kobylisích

Papež Jan Pavel II. si přál, aby se mladí lidé každý rok setkávali v diecézích se svými biskupy. Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP proto zve ke společné oslavě Světového dne mládeže, která na celém světě probíhá každý rok v sobotu před Květnou nedělí.

Účastníci se mohou těšit na úvodní katechezi Mons. Michaela Slavíka, návazné diskusní skupinky, odpolední workshopy a semináře na zajímavá témata, společné slavení liturgie, koncert křesťanské kapely „My Revolution“ a hlavně na osobní setkání s arcibiskupem Dominikem Dukou a biskupem Karlem Herbstem. Již podruhé během setkání proběhne tzv. tržiště možností, které umožní prezentaci aktivit mládeže v diecézi.

Z témat sobotních seminářů a workshopů vybíráme: Partnerská láska jako svědectví, Kurzy Alfa pro mládež, Video jako možnost evangelizovat, Nekompromisní křesťanství (?), Gregoriánský chorál či Vytvoř si svojí mozaiku. Účast krom výše uvedených také přislíbili: otcové Jan Balík, Michal Němeček, Angelo Scarano, Zdenek Wasserbauer, manželé Imlaufovi a Pavel Fischer. V programu nebude chybět místo pro sport, posezení v čajovně či prostor pro modlitbu a svátost smíření.

Zároveň zveme na páteční předprogram do pražského kostela sv. Jiljí, kde se bude konat vigilie, jejímž hlavním tématem je úcta k lidskému životu. Program bude zahájen mší svatou v 18.30 hodin, kterou celebruje biskup Ladislav Hučko a pokračovat bude eucharistickou adorací doprovázenou chorálními zpěvy a písněmi z Taizé. Účastníkům bude zajištěna možnost přespání s vlastním spacákem a karimatkou. Světový den mládeže koordinuje Arcidiecézní centrum pro mládež Praha. Více na http://sdm2013.webnode.cz. (Lucie Haschková)

19. 03. 2013