Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Mohou si křesťanství a bohatství rozumět?

Církve ve svobodné společnosti? Pravidla správného chování a vláda práva ... Naše povinnost postarat se o ty, kdo se o sebe sami nepostarají ... Peníze jako jedno z pojiv velké (moderní) společnosti ... Hmotné bohatství může sloužit společnému dobru ... Na taková témata bude hovořit Tomáš Ježek. Večerem bude provázet Pavel Mareš.

Doc. Ing. Tomáš Ježek, CSc. se narodil 15. března 1940 v Plzni. Po studiu na Vysoké škole ekonomické působil jako vědecký pracovník v Ekonomickém a Prognostickém ústavu ČSAV. V roce 1990 se stal poslancem České národní rady a ministrem bez portfeje Vlády České republiky pro správu národního majetku a jeho privatizaci. Od roku 1996 vyučuje na Národohospodářské fakultě VŠE. Je předsedou správní rady Nadace Českého hudebního fondu a působí jako soudní znalec v oboru veřejných financí, bankovnictví a kapitálového trhu.

Beseda se koná tentokrát v úterý 7. prosince 2010 od 19.00 hodin v Divadle Miriam (Ke Strašnické 10, Praha 10, 100 00). Vstup je volný. (i17-11.farnoststrasnice.cz, Aleš Pištora)

06. 12. 2010