Vyhledávání Menu

MŠE SVATÁ ZA ZEMŘELÉ DĚTI


V neděli 13. prosince 2015 se od 15.00 hodin v kostele Panny Marie Královny Míru na Lhotce koná setkání rodičů „Dlouhé cesty“ a „Prázdné kolébky“ při příležitosti Světového dne zemřelých dětí. Od 17.00 hodin následuje koncert komorního sboru Canti di Praga a od 18.30 hodin mše svatá za zemřelé děti a jejich rodiče.


51290


Na různých místech v České republice se 13. prosince 2015 konají otevřená setkání rodin a přátel, kteří zapálí svíčku a uctí památku všech dětí a mladých lidí, kteří odešli z tohoto světa dříve, než stačili dospět a zestárnout. Druhá neděle v prosinci je světovým dnem památky zesnulých dětí. Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě, konají se otevřená setkání rodin, přátel a veřejnosti. Svíčky se zapalují vždy v 19.00 hodin místního času.

Občanské sdružení Dlouhá cesta vzniklo v roce 2005 z iniciativy maminek, které chvíle spojené se smrtí dítěte prožívaly společně. Naším posláním je pomáhat rodičům, kterým zemřelo dítě v jakémkoli věku a z jakékoli příčiny. Naše pomoc je přístupná i všem ostatním členům rodiny.

Prázdná kolébka je projekt, který vznikl pod hlavičkou občanského sdružení (spolku) Dlouhá cesta, které pomáhá vyrovnat se rodičům se ztrátou dítěte v jakémkoliv věku a z jakékoliv příčiny. Jeho cílem je podpora a pomoc rodičům (ale i blízkým příbuzným), kterým zemřelo miminko před porodem nebo krátce po něm. Více na www.lhoteckafarnost.cz, www.dlouhacesta.cz, www.prazdnakolebka.cz. (Martina Hráská, Aleš Pištora)

Aleš Pištora 08. 12. 2015