Vyhledávání Menu

Můj stát na Kampě


Obecně prospěšná společnost Dny české státnosti a Úřad vlády České republiky zve na venkovní výstavu „Můj stát“. V prostorách před Lichtenštejnským palácem na Kampě bude veřejnosti přístupná po celý den od 25. září do 18. října 2015. Den před tím ji při slavnostní vernisáži otevře pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.

47563

Výstava kreslenou, dětem srozumitelnou formou představuje české státní symboly, jejich původ, význam a možnosti použití. Základní linku tvoří kreslený komiks, který představuje úvod do celého tématu symbolů státnosti a je jakýmsi mostem mezi současností a minulostí. Ve fiktivním příběhu se dvě dětské postavy (Matěj a Eliška) setkávají s českým lvem, který jim stává průvodcem, a během cesty městem jim představuje jednotlivé symboly (velký státní znak na školní budově, vlajku na stožáru před Obecním úřadem, hymnu při sportovním utkání… apod.). Každému ze sedmi symbolů je pak věnován samostatný panel s podrobnějšími vysvětlujícími texty pro učitele a rodiče.

Expozice navazuje na výstavu Symboly republiky určenou studentům středních škol a dospělému publiku. Bude přístupná každou středu, kdy žáky provede školený průvodce. Jeho úkolem bude návštěvníky blíže seznámit se státními symboly České republiky a na konkrétních příkladech a historických situacích jim ukázat, jak jsou spojeny s hodnotami, jako jsou svoboda a demokracie. Více na www.dnyceskestatnosti.cz. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 21. 09. 2015