Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Multižánrový hudební festival podpoří děti v Zimbabwe

Festival v klubu Vrtule v Praze - Kobylisích bude skutečně multižánrový. Návštěvníci se mohou těšit na orchestr Tam Tam Batucada sestavený z hudebníků, folkové experimentální uskupení Wunder Bar Band nebo třeba kapelu Koradoband, která "se snaží hrát obyčejné zpěvné melodie na pár akordech, neobyčejně:)".

Kromě kvalitní muziky organizátoři připravují ochutnávku zimbabwského jídla, prezentaci o Zimbabwe nebo kvíz o hodnotné ceny. Vstupné dobrovolné, výtěžek půjde na podporu vzdělání dětí a mladých lidí v těžkých životních podmínkách v Zimbabwe.

Akce je pořádána v rámci celobřeznové akce Dnes jím jako Zimbabwan, jejíž mottem je "Kdo chceš hýbat světem, hni nejdříve sám sebou!" (Sokrates). Účastníci si vyberou jeden březnový den, kdy se stravují podle zimbabwského jídelníčku. Akce se komunikuje prostřednictvím facebookové stránky www.facebook.com/dnes.jim.jako.

Cílem akce je upozornit na problémy rozvojových zemí a uvědomění si, že se "nemáme zas tak špatně". Jedná se o doprovodnou akci projektu Adopce nablízko (www.adopcenablizko.cz), který realizuje Salesiánská asociace Dona Boska. Více na www.sadba.org. (Aleš Pištora)

21. 03. 2013