Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Na počátku potřebuje pomoci každý, někdo víc

Občanské sdružení Na počátku je nestátní neziskovou organizací, která od roku 1994 působí v sociálních službách. Jejím posláním je pomáhat těhotným ženám a dívkám v počátečním stádiu těhotenství, které chtějí své dítě donosit, ale jejich tíživá životní či sociální situace je nutí k interrupci. Za svoji práci již organizace získala řadu ocenění. Mezi jinými např. od Evropské unie pro lidská práva, Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové nebo Biskupství brněnského, které činnost této organizace podporuje.

Těhotným ženám v tísni, které si přejí své dítě donosit, ale ve svém přirozeném prostředí k tomu nemají podmínky, sdružení pomáhá provozováním azylových domů se sociálním programem. Takové domovy mají být bezpečným místem pro ochranu ohroženého života a prostředím podpůrným pro osobnostní zrání. Dále sdružení provozuje poradenství pro ženy, které se v souvislosti s těhotenstvím a mateřstvím dostávají do krizové situace. Vzdělává a podporuje osobnostní růst žen s důrazem na objevení jejich ženství a posílení mateřské identity. Informuje širokou veřejnost o úctě k lidskému životu (tj. o vývoji lidského jedince před narozením, o poslání muže a ženy, o interrupci, jejích následcích a o antikoncepci). V neposlední řadě se snaží zapojit do projektů sdružení dobrovolníky a cíleně podporovat jejich rozvoj.

Od roku 2007 je sdružení registrováno jako poskytovatel čtyř sociálních služeb. Jedná se o následující služby: Poradna Na počátku (Odborné sociální poradenství), Domov pro dětský život (Azylové domy), Pobytová následná péče Domova pro dětský život – byty na půli cesty (Domy na půl cesty), Terénní a ambulantní následná péče Domova pro dětský život – sociálně aktivizační služby (Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi).

Bližší informace o aktivitách sdružení naleznete na jejich stránkách: www.napocatku.cz. (www.napocatku.cz, ap)

06. 08. 2009