Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Na prázdniny do České republiky přijely děti z Běloruska

V programu nechybí sportovní aktivity, jako je návštěva akvaparku, a výlety za poznáním kulturních i církevních památek naší země. "My i dárci si přejeme, aby si děti s sebou odvezly zážitky, na které budou vzpomínat celý život," říká Kristina Mezereková z Centra zahraniční spolupráce, která společně s týmem Charity Praha zajišťuje program pro část dětí, které tráví týden v České republice společně. Všechny děti pochází ze sociálně slabých rodin; cestování a poznávání cizích zemí je proto pro ně vzácné.

V uplynulých dnech navštívily děti mimo jiné Pražský hrad, Konopiště a také Svatou Horu u Příbrami. Ta si letos v srpnu připomíná významné výročí. V roce 1982 papež Jan Pavel II. prohlásil chrám na Svaté Hoře "bazilikou minor".

Návštěvy běloruských dětí pořádá Arcidiecézní charita Praha již řadu let. Letos poprvé se koná zároveň také letní tábor v Bělorusku. S nápadem letního tábora přišli běloruští partneři Charity Praha, pracovníci vitebské Charity. „Ne všechny mají možnost vycestovat a navštívit své dárce, a proto letos s pražskou Charitou pořádáme také letní tábor v Bělorusku pro ty děti, které do České republiky z různých důvodů nezavítaly,“ vysvětluje koordinátorka programu Adopce na dálku® ve Vitebsku paní Alina Sorokina. Tábor probíhá od soboty 4. do pondělí 13. srpna v běloruském městečku Sopočkino v turisticky atraktivní oblasti nedaleko hranic s Polskem. (Jaroslav Němec)

10. 08. 2012