Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Na Proboštské louce se začalo stavět

Již minulý týden se začalo s geodetickým vytýčování prostoru Proboštské louky na základě projektové dokumentace. Byly dokončeny úpravy příjezdových komunikací. O víkendu se začaly přivážet vlastní konstrukce pódia a technici se pustili do jeho montáže. Celá stavba potrvá asi týden, aby mohly o víkendu těsně před poutní mší svatou proběhnout technické zkoušky. Ve středu a ve čtvrtek bude probíhat nejzajímavější etapa stavby, kdy bude konstrukce překryta střechou.

Hlavní pódium bude mít rozměry cca 26x14 metrů výška bude 11metrů. Návrh pódia pochází od architektů ateliéru DaM s.r.o. Ing. arch. Petra Malínského a Ing. arch. Pavla Šefla. Na stavbu bude použit montovaný výškově stavitelný systém NIVTEC, potažený speciální látkou umožňující profuk větru, zastřešení bude pomocí ALU quatro konstrukcí.

Stará Boleslav je místem úzce spjatým s osudem českého národa. Z oběti svatého knížete Václava zde pramení jeho duchovní i politická síla. Ve Staré Boleslavi stojíme u kořenů křesťanské kultury po staletí formující český národ, u počátků české státnosti, ale též integrace do společenství národů střední Evropy. Tisíciletí národní historie se pojí s našimi největšími křesťanskými světci a s osobnostmi českých dějin právě ve Staré Boleslavi, na nejstarším poutní místě v Čechách, nazývaném po staletí duchovním středem země. A právě toto místo navštíví v rámci své návštěvy České republiky také papež Benedikt XVI. (ap)

21. 09. 2009