Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Na Vyšehradě bude zahájen Rok sv. Pavla

Rok sv. Pavla, který začne 29. června 2008, při příležitosti pravděpodobného 2000. výročí narození Apoštola národů, a který skončí 29. června 2009, vyhlásil papež Benedikt XVI. v předvečer slavnosti sv. Petra a Pavla 28. června 2007 v bazilice sv. Pavla za hradbami v Římě. Benedikt XVI. v promluvě při jeho vyhlášení zdůraznil, že Kristus i dnes potřebuje apoštoly ochotné obětovat se. Potřebuje svědky a mučedníky jako byl svatý Pavel. "Nejdřív horlivý pronásledovatel křesťanů poté, co na cestě do Damašku padl na zem oslepen božským světlem, přešel bez váhání na stranu Ukřižovaného a následoval ho bez dalšího rozvažování. Žil a pracoval pro Krista; pro něho trpěl a zemřel. Jak aktuální je dnes jeho příklad!" řekl tehdy papež.

Rok sv. Pavla bude probíhat nejen v Římě, ale také v jednotlivých diecézích a především na poutních místech, v chrámech a institucích, které nesou jméno svatého Pavla a jsou inspirovány jeho postavou a učením. Akce v rámci roku sv. Pavla by měly mít také ekumenický rozměr. Ve své zahajovací řeči připomněl papež, že svatý Pavel jako apoštol národů nešetřil svými silami, pokud šlo o jednotu a svornost všech křesťanů.

Slavnostní bohoslužbu, kterou bude zahájen v Arcidiecézi pražské Rok sv. Pavla, bude zaznamenávat TV NOE a promítne ji ze záznamu v neděli večer od 20.30 hodin.

25. 06. 2008