Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Nové album dětského sboru Boba Fliedra

Dětský sbor „Bobci“ založil původním povoláním kartograf, pak střídavě novinář a televizní dramaturg Bob Fliedr začátkem roku 2008. Hraje na kytaru, píše pro sbor písně, které s dětmi taky zpívá. Dirigování má na starosti Zdeněk Fuchs, profesí stavař.

Dětský sbor by se měl vlastně jmenovat Bobci 2. Zdeněk Fuchs a Bob Fliedr se potkali v Praze na Jižním městě jako panelákoví sousedé už v 80. letech minulého století a už tenkrát s partou dětí po bytech natočili a samizdatově vydali kazetu písní. Jmenovala se Pjosonky 5 a vyšla v říjnu 1989.

Většina z této sady písniček se pak objevila na kazetě s názvem Daniel, kterou Bobci nazpívali v roce 1993 a kterou jim vydalo Karmelitánské nakladatelství (obsahuje i několik písní, jež Bob Fliedr napsal, natočil se svými vrstevníky a samizdatově vydal v období 1985–1988 na kazetách Pjosonky 1–4). V letech 1990–1993 Bobci vystupovali na různých festivalech a několikrát účinkovali v Československé televizi.

Dlouho se nevědělo, jestli je kazeta Daniel tečkou za činností Bobků, anebo hudební konzervou ohlašující přestávku. Rok 2008 rozhodl. Cédéčko Abrahám, volně navazující na písně z Daniela, ukončilo patnáctiletou pauzu v činnosti sboru. Po Abrahámovi následovalo v roce 2010 CD Bílé sárí.

Bobci se scházejí v Komunitním centru Matky Terezy v Praze na Jižním městě. Roku 2009 se zúčastnili projektu Koule zvaná svět pořádaného nedalekým Kulturním centrem Zahrada a zaměřeného na podporu spolupráce mezi generacemi. Roku 2010 podpořili Tříkrálovou sbírku vystoupením na Tříkrálovém koncertu v Brně. Administrativně činnost sboru zastřešuje občanské sdružení Fchod, o. s. (www.bobci.cz)

Více na www.bobci.cz.

19. 10. 2010