Vyhledávání Menu

NOVÉ PROSTORY V DOMOVĚ SV. JOSEFA V ŽIRČI


V úterý 1. prosince 2015 budou slavnostně otevřeny a do provozu uvedeny nově zrekonstruované prostory Domov sv. Josefa, zdravotnického a sociálního zařízení určené lidem nemocným roztroušenou sklerózou. Slavnostního otevření se v 10.00 hodin zúčastní také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.


50986


Další sen Oblastní charity Červený Kostelec se stal skutečností. Projekt rozšíření Domova se podařilo úspěšně realizovat i přes šibeniční termíny za méně než 1 rok. Vybavení bylo pořízeno za méně než 3 měsíce.

Odměnou je 44 nových lůžek pro nemocné nejen s roztroušenou sklerózou mozkomíšní. Objekt sv. Kláry bude sloužit v rámci Odlehčovací služby pro 29 nových klientů, v objektu sv. Damiána získá trvalý domov 15 klientů v rámci služby Domov pro osoby se zdravotním postižením. V nových prostorech se podobně jako v současném Domově snoubí původní barokní architektura s moderním vybavením. Transportní zařízení, nejmodernější rehabilitační přístroje, vodoléčebné vany, vybavení cvičebního sálu, to vše se v dnešních dnech instaluje do nových objektů a bude novým pacientům pomáhat zmírnit následky jejich nemoci. Pokoje jsou moderně vybavené a zařízené tak, aby se u nás pacienti cítili jako doma. Zájemci o pobytové sociální služby mohou zasílat své žádosti od 1. prosince 2015. Více na www.domovsvatehojosefa.cz. (www.domovsvatehojosefa.cz)

Aleš Pištora 30. 11. 2015