Vyhledávání Menu

Novinky o budování farního centra v Petrovicích

 

49874

 

Novostavba farního centra v Petrovicích je zastřešená a nyní ji čeká montáž komína.  

Před dokončením jsou hrubé omítky v 1. a 2. nadzemním podlaží (ve 3. nadzemním podlaží bude převládat sádrokarton). Z 95 % jsou hotové hrubé rozvody: elektro silno i slabo, voda a kanalizace. Z poloviny jsou instalovány hrubé rozvody ústředního topení (bez kotelny). Rovněž jsou z velké části již dodělány výplně otvorů v plášti hlavní budovy (cca z 90 %). Probíhá výroba zámečnických konstrukcí a jejich zinkování.  

Stavební firma se snaží do konce roku dokončit „mokré procesy“, aby stavba mohla vysychat a v lednu mohly být zahájeny alespoň v některých prostorách řemeslné práce. Vše je ale závislé na počasí.  

 

Farní centrum Praha Petrovice (Camino) má být dostavěno v první polovině roku 2016. Náklady na novostavbu jsou ve výši necelých 22 miliónů Kč; zatím se podařilo uhradit již více než 10 miliónů Kč. Farnost i všichni místní obyvatelé uvítají a velmi ocení Vaše zapojení a Váš finanční příspěvek, kterým podpoříte nové místo pro setkávání a místní komunitní život. Výstavba Farního centra Camino je příležitostí stát se součástí, která spoluutváří místní komunitu. Využijte, prosím, této nabídky, protože podobná centra nestavíme často a přispějte na toto centrum.

Přispět můžete i prostřednictvím naší on-line platební brány.


Předchozí informace o novostavbě naleznete v novinkách stavebního odboru a na internetových stránkách farnosti.


Foto: Archiv STO

Anna Pincová 16. 11. 2015