Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

O politických vězních jako mučednících svědomí

Otcové Josef Toufar a Jan Bula zemřeli mučednickou smrtí v komunistických věznicích. Nebyli jediní. I další si zaslouží, aby se na ně nezapomínalo. Podivuhodným Božím řízením byla nejen jejich smrt, ale i celý jejich život: služba druhým, statečná ochota jít tam, kam jiní nechtěli.

Mgr. Vojtěch Vlček je historik, pedagog, spolupracovník České křesťanské akademie a Ústavu pro studium totalitních režimů. Autor knih rozhovorů Kříž jsem hlásal, kříž jsem snášel a Totalitám navzdory i řady studií o době nesvobody.

Prostřednictvím volně přístupných přednášek a následných besed chce Římsko-katolická farnost v Praze 10 – Strašnicích seznamovat zájemce s tím, jakým způsobem inspiruje křesťanství společenskou komunikaci, veřejné dění i různé kulturní a sociální projekty či koncepty. Projekt je věnovaný sociální nauce církve a sociálnímu rozměru křesťanství. Přednášky s besedou se konají obvykle první středu v měsíci od 19.00 hodin v Divadle Miriam (farní sál u kostela Neposkvrněného početí Panny Marie, Ke Strašnické 10, Praha 10 - Strašnice, 100 00). Více na http://i17-11.farnoststrasnice.cz. (http://i17-11.farnoststrasnice.cz)

07. 03. 2012