Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Oběd pro chudé a osamělé v Arcibiskupském paláci

Pražský arcibiskup také slavnostní vánoční oběd ve 13:00 zahájil přípitkem. Přítomným popřál hodně naděje, kterou nepotřebují jen ti, kdo v ten den zavítali do paláce na Hradčanech, ale úplně každý.

Menu sestávalo z polévky s játrovými knedlíčky a pozvaní dostali na výběr ze dvou jídel - kachny s knedlíkem a zelím nebo svíčkové. Jako dezert bylo připraveno cukroví a ovoce. Během jídla se podávalo víno, pivo nebo nealkoholické nápoje. Pro bezdomovce, staré lidi nebo psychicky postižené byly připraveny i dárky. Jednalo se většinou o oblečení, kosmetiku, hrneček nebo kalendář.

Tato akce se péčí komunity Sant´Egidio pořádá u nás již jedenáctým rokem. Komunita Sant´Egidio vznikla v Římě v roce 1968 po Druhém vatikánském koncilu. Dnes je hnutím laiků, ke kterému patří více než 50 000 lidí a které působí v oblasti evangelizace a charity v Římě, v Itálii a v dalších 70 zemích různých kontinentů.

Komunity rozptýlené ve světě sdílejí stejnou spiritualitu a základy, které charakterizují cestu Sant´Egidia: modlitba, zvěstování evangelia, solidarita s chudými, ekumenismus a dialog a také pohostinnost k chudým a poutníkům. Své centrum mají v římském kostele Sant´Egidio, od něhož převzaly své jméno. (ap)
28. 12. 2008