Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Obrazová publikace irského kněze o Vatikánu

Kromě papeže Benedikta XVI a jeho domácnosti si čtenář může přečíst reportáže o vatikánských diplomatech, správci klenotnice, ceremonáři, chlapci ze sixtinského sboru, sestře misionářce lásky, seminaristovi, veliteli švýcarské gardy, restaurátorech, fotografovi a dalších aktérech dění ve Vatikánu.

Část věnovaná historii předkládá portréty papežů s dobovými vyobrazeními a fotografiemi významných artefaktů a samozřejmě přehledem událostí jejich vlády. Formou fotoreportáže se čtenář seznamuje s jednotlivými liturgickými obdobími ve Věčném městě, dozvídá se mnoho zajímavostí o vatikánském státě, jeho správě, financích, mezinárodních vztazích i o každodenní funkci jeho institucí a služeb, jako je doprava, údržba, záchranný systém, komunikační prostředky a média, nákupy a bankovnictví. Zmíněny jsou i kultura, zábava a život vatikánských rodin a společenství. Prostor je v knize věnován rovněž vatikánské architektuře a papežským obřadním předmětům, slovníková hesla doplňují kvalitní fotografické záběry s popisnými titulky. Rychlé informaci slouží i závěrečný slovníček pojmů, papežská chronologie, rejstřík a přehledná mapka města na předsádkách.

Autor, Michael Collins, je irský kněz a vatikánský arcijáhen, bývalý průvodce Svatopetrskou bazilikou, současný zpravodaj pro televize CNN a BBC a životopisec Benedikta XVI (2005). Jako znalec globálních problémů dokumentuje, jak se Vatikán vypořádává s aktuálními tématy státní pokladny, sponzorství, ochrany životního prostředí, péče o imigranty a bezdomovce, podpory rodinného života a uchovávání kulturních, a především duchovních hodnot křesťanské Evropy. Knihu vydává Euromedia Group k.s., Knižní klub.

Převzato z www.navstevapapeze.cz.

15. 09. 2009