Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

On-line rozhovor o křesťanském postu v době hospodářské krize

Hostem dalšího rozhovoru na stránkách Tiskového střediska ČBK bude na Popeleční středu 25. února 2009 Tomáš Sedláček, člen Národní ekonomické rady vlády. Rozhovor bude probíhat od 16:00 do 17:00, otázky však můžete zasílat již nyní. Na stejné stránce se také lze dozvědět více o tématu a hostovi. Příjem dotazů zaslaných předem bude ukončen v úterý 24. února v 18:00, další otázky pak můžete pokládat v průběhu hodinového rozhovoru.

PhDr. Tomáš Sedláček (1977) je hlavním makroekonomickým stratégem ČSOB, největší české banky. Byl jmenován členem Národní ekonomické rady vlády. Předtím pracoval jako apolitický, odborný poradce prvního místopředsedy vlády a ministra financí se zodpovědností za oblast fiskální konsolidace a strukturálních reforem. Do konce mandátu Václava Havla sloužil jako ekonomický poradce prezidenta České republiky. Titul PhDr. získal s vyznamenáním děkana na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity, kde dodnes přednáší Etiku a ekonomii, Filozofii a ekonomii, Ekonomické aktuality, Dějiny ekonomického myšlení a Rétoriku.

Ve spolupráci s Georgetown University a Harvard University sepsal řadu případových studií se zaměřením na etiku a rozhodovací procesy v transformaci. V roce 2006 se stal stipendistou Yale University, kde strávil semestr studiem a přednášením. Ke konci jeho pobytu jej Yale Economic Review (2006) zařadil mezi pětici perspektivních mladých ekonomů. Je zakladatelem Ekonomického klubu a jiných neziskových organizací. Jeho diplomová práce o etice a ekonomii byla oceněna Hlávkovou cenou.

Je členem programového výboru nadace Forum 2000, členem představenstva České společnosti ekonomické a sedí v radách mnoha dalších neziskových organizací a nadací. Pravidelně publikuje v denním tisku i v tisku odborném. Má svůj pravidelný týdenní sloupek v Hospodářských novinách a měsíční v týdenníku Respekt. Je vyhledávaným komentátorem domácího a mezinárodního dění. Není, a nikdy nebyl, členem žádné politické strany.

Převzato z TS ČBK.

19. 02. 2009