Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

On-line rozhovor o velikonočních svátcích

Hostem dalšího rozhovoru na stránkách Tiskového střediska ČBK bude dne 7. 4. 2009 P. Ing. Miloslav Fiala, OPraem, bývalý prezident České katolické charity. Rozhovor bude probíhat od 16:00 do 17:00, otázky však můžete zasílat již nyní. Na stejné stránce se také lze dozvědět více o tématu a hostovi. Příjem dotazů zaslaných předem bude ukončen v pondělí 6. 4. v 18:00, další otázky pak můžete pokládat v průběhu hodinového rozhovoru.

P. Ing. Miloslav Fiala, OPraem (* 1928) pochází z Kutné Hory. Po absolvování místního gymnázia a vysoké školy obchodní se věnoval různým civilním povoláním. Koncem šedesátých let vstoupil do kněžského semináře a po vysvěcení na kněze (1971) působil v duchovní správě v Hradci Králové. Poté, co mu byl v roce 1974 odebrán státní souhlas k výkonu kněžského povolání, byl zaměstnán jako skladník při výstavbě pražského Metra.

Po listopadovém převratu pracoval jako redaktor náboženských pořadů v Českém rozhlase. V roce 1990 byl jmenován tiskovým mluvčím Biskupské konference České a Slovenské federativní republiky a po rozpadu státu tiskovým mluvčím České biskupské konference. Ve této funkci setrval do roku 1996, jako ředitel Tiskového střediska působil ještě o dva roky déle.

V lednu 1999 byl Miloslav Fiala jmenován Českou biskupskou konferencí prezidentem České katolické charity (nyní Sdružení Česká katolická charita). Do února 2004 byl současně prezidentem Arcidiecézní charity Praha.

Převzato z TS ČBK.

01. 04. 2009