Vyhledávání Menu

Oslavy 20. výročí založení Svatojánské koleje


45558


V sobotu 22. srpna 2015 od 15.00 hodin se konají oslavy 20. výročí založení Svatojánské koleje. K setkání jsou zváni všichni studenti, absolventi, současní i bývalí pedagogové, provozní zaměstnanci a přátelé Svatojánské koleje.


Svatojánská kolej je vyšší odborná škola pedagogická, která se nachází v nádherném údolí na území Českého krasu nedaleko Prahy. Svým zaměřením připravuje specialisty na poli předškolní výchovy a pedagogiky volného času. Podílí se na vzdělávacích a environmentálních aktivitách v rámci regionu a vzhledem ke svému umístění nabízí mnohé možnosti laické i akademické veřejnosti.

Svatojánská kolej – vyšší odborná škola pedagogická vznikla v roce 1995. Nachází se v historické budově bývalého benediktinského kláštera v obci Svatý Jan pod Skalou a navazuje na tradici učitelského ústavu, který zde byl v letech 1915 – 1942 a vychoval přes tisíc učitelů.

V sousedství Svatojánské koleje se nachází Ekocentrum Kavyl, se kterým škola úzce spolupracuje. Studenti i návštěvníci se mohou v praxi seznámit s péčí o domácí zvířata, zpracováváním zvířecích produktů, využitím přírodních materiálů ve výuce i soukromém životě a přihlásit se na některé z mnoha programů, které ekocentrum nabízí.

Díky mimořádně zajímavému okolí nabízí Svatojánská kolej v době víkendů a školních prázdnin ubytovací kapacity a prostor pro rekreaci, svatby, školení, team-building a další soukromé či firemní aktivity.


Více informací na stránkách Svatojánské koleje

Jan Dlabač 18. 08. 2015