Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Oslavy svátku sv. Václava

Svatováclavské slavnosti

Svatováclavské slavnosti jsou mezinárodní festival představující umění duchovních kultur, které historicky utvářejí a ovlivňují kulturní život v Praze. Těžiště festivalových akcí spadá tradičně mezi svátek sv. Ludmily – 16. září a svátek sv. Václava – 28. září. Záštitu nad festivalem převzal pražský arcibiskup Dominik Duka OP.

Program naleznete na www.svatovaclavske.cz.

Poutní slavnost v kryptě sv. Kosmy a Damiána

Poutní slavnost v kryptě sv. Kosmy a Damiána v basilice sv. Václava ve Staré Boleslavi pořádá 26. září 2010 Staroboleslavská kapitula. Mše svatá začíná v 18.00 hodin.

Požehnání pamětní desku Svatováclavského sloupu

Arcibiskup Dominik Duka odhalí 27. září 2010 ve 14.00 hodin pamětní desku tzv. Svatováclavského sloupu na předpolí Karlova mostu u staroměstské mostecké věže. Spolupořádá ŘK farnost Matky Boží před Týnem ve spolupráci s Muzeem Karlova Mostu a MČ Praha 1.

Duchovní zastavení
Již popáté proběhne na Václavském náměstí v Praze 27. září 2010 Svatováclavské duchovní zastavení. Komponovaný program začíná pod sochou sv. Václava v 17.00 hodin. Na programu je četba z legend o sv. Václavu prokládaná zpěvy v podání Katedrálního pražského sboru. Účast přislíbil Mons Dominik Duka OP, arcibiskup pražský.

Pražská pěší pouť do Staré Boleslavi

V pondělí 27. září ve 21.00 hodin se shromáždí poutníci „Pražské pěší pouti do Staré Boleslavi“ v kostele sv. Bartoloměje v Kyjích, aby po modlitbě nešpor společně vyrazili na svatováclavské oslavy do Staré Boleslavi.

Bližší informace na www.farnostkyje.cz.

Mše svatá v katedrále

Pražský arcibiskup Dominik Duka OP bude na svátek sv. Václava 28. září 2010 slavit v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha od 18.00 hodin mši svatou.

Projekce filmu Svatý Václav

Úřad vlády ČR organizuje 28. září 2010 obnovenou premiéru filmu z roku 1930 Svatý Václav v titulní roli se Zdeňkem Štěpánkem. V pražském Rudolfinu před promítáním, které doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením Jana Kučery, promluví premiér Petr Nečas a arcibiskup pražský Dominik Duka OP. Slavnost bude přenášet v přímém přenosu Česká televize.

Bližší informace na icv.vlada.cz.

20. 09. 2010