Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Oslavy Světového dne hospiců v Praze

Pátek 10. října 2008

• Benefiční koncert s překvapením v předvečer dne hospiců v 19 hodin.

Čeká Vás veselá i vážná hudba v podání Zemlinského kvarteta a Penguin quartet v Sále kardinála Berana v Arcibiskupském paláci (Hradčanské náměstí 16). Po koncertě je připraveno tradiční domácí pohoštění. Vstupné na nevšední koncert v krásném prostředí je 300 Kč. Vstupenky si můžete koupit v Cestě domů od 9 do 17 hodin každý den, rezervovat na e-mailu knihovna@cestadomu.cz nebo zkusit štěstí na místě.

• Slavnostní premiéra kalendáře na rok 2009 – Tichá setkání.

Exklusivní fotokalendář je především poděkováním stálým příznivcům Cesty domů, v prodeji je od 10. října.

Sobota 11. října 2008

• Den otevřených dveří v knihovně Cesty domů od 10 do 16 hodin

(Bubenská 3, Praha 7, minutu od metra Vltavská)

Kytička pro hospic

Po celý den můžete přijít koupit květinku v originálním květináči - připravili dobrovolníci Cesty domů.

Pohádky pro děti (10:30–11:15) veselé čtení z pohádek Karla Čapka

Listování (12:00–14:00) listujeme v nejnovějších odborných publikacích ze světa, často jediných v ČR (především pro zdravotníky a studenty)

U Čapků doma (14:00–15:00) jak se u Čapků žilo a vařilo: čtení ze vzpomínek Vendy Vrbatové se zajímavými recepty, které můžete vyzkoušet (nejen pro seniory).

Každý den našeho života má smysl a můžeme se snažit, aby byl hezký. Nabízíme Vám jeden takový s Cestou domů. Podpořte domácí hospic ve svém městě a přijďte na akce, které pro Vás Cesta domů připravila.

Partnerem oslav je Magistrát Hlavního města Prahy.

Informace na www.worldday.cz a na www.worldday.org

Kontakt:

Hospicové občanské sdružení Cesta domů, Martina Špinková, ředitelka                     e-mail: martina.spinkova@cestadomu.cz, tel.: 776 065 696, www.cestadomu.cz

Hospicové občanské sdružení Cesta domů se snaží o to, aby se v naší republice situace umírajících a jejich rodin změnila k lepšímu, abychom pochopili, že se nás to každého týká a že můžeme každý pro zlepšení něco udělat. Třicetičlenný tým Cesty domů nabízí v hlavním městě Praze již sedmým rokem odborné služby rodinám, které se rozhodnou pečovat o své umírající doma. Cesta domů založila kromě domácího hospice také první veřejnou knihovnu specializovanou na paliativní péči, odbornou poradnu, klub Podvečer pro pozůstalé, informačně–poradenský webový portál www.umirani.cz, zahájila kampaň za zlepšení situace „Nezavírejte oči“, pořádá přednášky, vydává knihy a různé informační materiály. Všechny aktivity jsou financovány výhradně z grantů a z darů. Vzhledem k nevyhovující legislativě zatím pojišťovny v naší republice na služby mobilní hospicové péče nijak nepřispívají.

Foto: www.worldday.cz

(aj)

 

09. 10. 2008