Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Papež poděkoval obyvatelům České republiky

Krátce před odjezdem Svatý otec pozdravil zaměstnance a spolupracovníky Apoštolské nunciatury v Praze a členy hlavní komise, která připravovala právě skončenou návštěvu. Pak se autem přesunul na letiště Stará Ruzyně. Tam proběhl slavnostní rozlučkový ceremoniál s vojenskými poctami, během kterého promluvil jak prezident Václav Klaus, tak Svatý otec.

Benedikt XVI. poděkoval za štědrou pohostinnost, které se mu dostalo během jeho pobytu v této nádherné zemi. Vděčnost vyjádřil nejen panu prezidentovi, ale i všem organizátorům za zabezpečení hladkého průběhu všech setkání a věřícím za jejich modlitbu.

Poté se rozloučil s přítomnými zástupci státu a církve. Nastoupil do letadla Armády České republiky a v 18:14 odletěl do Říma.

V momentu, kdy Svatý otec opouštěl vzdušný prostor České republiky, poslal prezidentu Václavu Klausovi telegram. Píše, že vzpomíná na jednotlivé události, které prožil v naší zemi, a těmito slovy děkuje: "S krásnými vzpomínkami na prožité dny bych chtěl vám, pane prezidente, i celému národu vyjádřit upřímnou vděčnost za srdečné přijetí." Dodává, že vyprošuje Boží požehnání pro pana prezidenta i všechny občany České republiky.

Převzato z www.navstevapapeze.cz

28. 09. 2009