Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Papež projede Prahou v papamobilu

Podobně jako stovky poutníků z desítek zemí, které denně navštíví toto poutní místo, povedou také první kroky Benedikta XVI. k Pražskému Jezulátku do Karmelitské ulice. Navštívit chrám Panny Marie Vítězné a sv. Antonína Padovského, jedno z hlavních poutních míst pražské arcidiecéze, které se těší veliké oblibě v cizině a především v hispánském světě, bylo osobním přáním Svatého otce.

Po přivítání s primátorem hlavního města Prahy Pavlem Bémem a se starosty pražských obvodů před kostelem vstoupí Benedikt XVI. do chrámové lodi, kde ho čeká setkání s rodiči a dětmi. Svatý otec setrvá v tiché modlitbě před samotným Jezulátkem, předá mu svůj dar a v presbytáři bude přivítán arcibiskupem Graubnerem, předsedou České biskupské konference. Poté pozdraví přítomné a spolu s nimi se pomodlí „Otče náš“.

Po skončení tohoto setkání nastoupí Svatý otec poprvé při své návštěvě České republiky do papamobilu, aby cestou od kostele Panny Marie Vítězné směrem k Národní třídě mohl žehnat těm, kdo přijdou Svatého otce pozdravit. Jeho speciálně upravený bílý vůz již míří z Vatikánu do České republiky. V doprovodu kardinála Bertoneho, pražského arcibiskupa kardinála Vlka, papežského nuncia Diega Causero a svého sekretáře Mons. Gänsweina se papež vydá na další setkání, která ho v Praze, Staré Boleslavi a Brně čekají.

V sobotu 26. září večer se papež společně s duchovními a řeholníky pomodlí nešpory v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze. Mši svatou bude papež celebrovat následující den v Brně, kde se očekává kolem 100 tisíc poutníků. Tentýž den večer ho čeká setkání s ekumenou a akademickou obcí. Na programu Svatého otce je také návštěva Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi, která se uskuteční 28. září, i zde bude papež sloužit mši svatou. Ta je určena pro všechny věřící a bude současně místem setkání Svatého otce s mládeží. V pondělí 28. září po rozloučení na apoštolské nunciatuře a slavnostním ceremoniálu na ruzyňském letišti odletí Svatý otec zpět do Říma. (ap)

16. 09. 2009