Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Papežská návštěva mění mladým život

„Chtěli jsme motivovat mladé lidi, aby se zamysleli nad tím, co očekávají od návštěvy Svatého otce, v čem tato událost může ovlivnit jejich život, a tak si i stanovili nějaký konkrétní cíl do svého dalšího života,“ odpovídá na tuto otázku Vojtěch Trmač, manažer signály.cz. Do soutěže Proměna s papežem se mohl zapojit každý, kdo během papežské návštěvy písemně odpověděl na otázku: „Jakou očekáváš změnu ve svém životě v důsledku návštěvy papeže v ČR?" a ke své odpovědi uvedl svůj nick na signály.cz. Takto se v Brně a ve Staré Boleslavi ve stanech signály.cz, na místech předprogramů nebo i cestou ve speciálním vlaku z Brna do Staré Boleslavi zapojilo a odpovědělo přes tři sta mladých.

Ze všech odpovědí se následně losovali výherci. „Hlavními cenami v soutěži jsme chtěli podporovat náš primární cíl – pomoci setkávání mladých lidí a život společenství. Na výherce tak  čekala například vstupenka pro společenství do lanového centra Proud, společenská hra Activity nebo hra Petanque.“ Ani další účastníci soutěže ale nepřišli zkrátka. Díky Radiu Proglas a nakladatelství Cesta a Paulínky se celkem rozdalo přes tři desítky cen. Hlavní cenou útěchy a překvapením pak byla speciální výhra, mobilní telefon, kterou do soutěže věnovalo Radio Proglas.

„Myslím, že se povedlo naplnit náš cíl. Plno mladých se skutečně zamyslelo na tím, co jim osoba Svatého otce a jeho návštěva přinese do jejich dalšího života. Často ve svých odpovědích zmiňovali velké povzbuzení ve víře, mimořádný duchovní zážitek, obrovský impuls do života a odhodlání žít lépe,“ uzavírá Vojtěch Trmač.

Převzato z www.signaly.cz.

12. 10. 2009