Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Pastorace vysokoškoláků

Akci pořádá Sekce pro mládež České biskupské konference (ČBK) ve spolupráci s P. Josefem Stuchlým SJ, pověřeným koordinací studentských kaplanů v ČR.

Mezi zhruba sedmdesáti účastníky se objeví zástupci především z řad řeholních kongregací a hnutí, diecézních center pro mládež a Vysokoškolského katolického hnutí. Konference se zúčastní biskup Dominik Duka, předseda komise ČBK pro katolickou výchovu, Sekce univerzitní a vysokoškolská, i biskup Jiří Paďour, delegát ČBK pro mládež.

Čtvrteční dopolední program zahájí P. Josef Stuchlý SJ představením stavu vysokoškolské pastorace v ČR. Po něm se ujme slova biskup Dominik Duka. Působení církve mezi vysokoškoláky v Rakousku nám přiblíží P. MMag. José Claveria FSCB z Vídně. Z bratislavského univerzitního pastoračního centra přijede P. Ján Štefanec SVD. Odpoledne budou účastníci diskutovat ve skupinách. Na základě prezentací a příspěvků budou účastníci hledat konkrétní podněty k naplnění a rozvinutí pastorace vysokoškolské mládeže.

Na konferenci si krátkými dokumenty připomeneme setkání české a slovenské mládeže na Velehradě letos v červenci a Celosvětové setkání mládeže s papežem v Sydney 2008.

14. konference o mládeži proběhne v sále Pastoračního střediska Arcibiskupství pražského (Thákurova 3, Praha 6 – Dejvice; vchod z ulice Kolejní, z druhé strany budovy než vchod do Katolické teologické fakulty).

Program (dokument MS Word)Program 29.0 KB

Informace o přednášejících (dokument MS Word)Informace o přednášejících 74.0 KB

Kontakt:

RNDr. Irena Sargánková, CSc.
tel.: 220 181 432, mobil: 731 625 984
e-mail: sargankova@cirkev.cz

 

Zdroj: TS ČBK

(aj)

 

24. 11. 2008