Vyhledávání Menu

Pětadvacet let svobody z křesťanské perspektivy

Centrum Dominikánská 8 pořádá ve čtvrtek 13. listopadu 2014 od 19.30 hodin v klášteře dominikánů u sv. Jiljí (vchod Jilská 7a) debatu nad tím, z jakých kořenů vyrůstá naše svoboda a jaké plody přinesla – a to nejen ve společnosti, ale i v církvi. Hovořit budou Daniel Kroupa, Pavel Černý, Benedikt Mohelník OP.

Čtvrt století po dramatických událostech podzimu 1989 nás vybízí k tomu, zamyslet se nad tím, z jakých kořenů naše svoboda vyrůstá a jaké plody přinesla – a to nejen ve společnosti, ale i v církvi. Euforie prvních let nesmí být zadušena skepsí současnosti. Zdravá reflexe by měla otevírat jak témata bolestivá, tak radostná, hrdost nad úspěchy nesmí být snižována přiznáním chyb a omylů. Jak tedy hledět na uplynulých pětadvacet let z křesťanské perspektivy?

Možné pohledy na místo křesťana ve společnosti a politice, křesťana v širším společenství církví a křesťana-řeholníka ve svobodném světě budou hledat hosté debatního večera – bývalý politik a filozof Daniel Kroupa, emeritní předseda Ekumenické rady církví Pavel Černý a provinciál dominikánského řádu Benedikt Mohelník OP. Večerem provází Martin Bedřich.

O den dříve pořádá centrum Dominikánská 8 od 19.30 hodin v klášteře dominikánů u sv. Jiljí (vchod Jilská 7a) v rámci knižního salónu Krystalu OP debatu nad knihou Charlese Journeta „O posledních věcech“. Moderuje fr. Benedikt Mohelník OP. Více na www.dominikanska8.cz. (www.dominikanska8.cz)

Aleš Pištora 07. 11. 2014