Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Pochod pro život v centru hlavního města

Vlastní Pochod pro život začne ve 14.00 hodin v Husově ulici a projde přes Staroměstské náměstí až k soše sv. Václava na Václavském náměstí, kde bude v 16.00 hodin ukončen. Účastníci ponesou bílé kříže připomínající ztracené životy dětí. Pochodu pro život bude předcházet mše svatá obětovaná za nenarozené děti zabité při umělých potratech, za uzdravení a obrácení rodičů a lékařů, kterou bude v kostele sv. Jiljí od 13.00 hodin celebrovat pražský arcibiskup Dominik Duka.

V rámci dopoledního doprovodného programu od 9.00 hodin představí svou činnost v pražském dominikánském klášteře u sv. Jiljí (Husova 8, Praha) 24 neziskových organizací z celé republiky. Věnují se obnově kultury života, hospicové péči, provozují azylové domy pro těhotné, podporují předmanželskou a manželskou čistotu a rodiny. Patří mezi ně například Hospic Anežky České, Výbor na obranu rodičovských práv nebo Institut bioetických studií. Akce je otevřená pro veřejnost.

Denně je umělým potratem zabito téměř 70 počatých dětí. V roce 2010 touto násilnou smrtí zemřelo 24 tisíc dětí před narozením. Od roku 1957 jde o více než 3,3 milionů. Pochod pro život se koná u příležitosti Dne nenarozených dětí, který připadá na 25. března. Organizátoři akce očekávají, že se akce zúčastní 3 tisíce účastníků. V loňském roce přijelo z celé ČR 2 tisíce osob.

Hnutí Pro život ČR je neziskovým občanským sdružením s cílem šířit a prosazovat úctu k lidskému životu od početí do přirozené smrti, především k životu nenarozených dětí, starých, postižených a nevyléčitelně nemocných lidí, podporovat rodinu a ve spolupráci s odborníky šířit odborné poznatky o souvisejících tématech. (www.prolife.cz)

24. 03. 2011