Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

„Podejme ruku“ Japonsku!

Koncert je určen širokému publiku, lidem dobré vůle, kteří chtějí pomoci bližním v nouzi. Finančním darem lze tuto pomoc vyjádřit.

 

Na pomoc obětem zemětřesení a následné vlny tsunami vyhlásila Charita Česká republika sbírku a ze svého krizového fondu uvolnila částku 150 tisíc korun. Přispět lze na sbírkové konto s číslem: 55660022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol: 135. Potvrzení o daru je možné vyplnit on-line. Pomoci můžete také zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS CHARITACR na číslo 87777.

Mohutné zemětřesení o síle 8,9 stupňů Richterovy stupnice a následná vlna tsunami, která v některých oblastech dosahovala až 10 metrů, postihly Japonsko 11. března 2011. Čeští a moravští biskupové vyjádřili ústy předsedy České biskupské konference svůj hluboký zármutek nad neštěstím. "Jako křesťané chceme svou solidaritu s oběťmi pátečního zemětřesení a tsunami projevit kromě finanční pomoci také modlitbou," řekl den poté arcibiskup Dominik Duka OP.

Pražský arcibiskup Dominik Duka jako předseda České biskupské konference rovněž zaslal jménem všech katolických biskupů České republiky soustrastný telegram J. E. Chikahitu Haradovi, velvyslanci Japonského císařství v Praze a Mons. Leu Junovi Ikenagovi, SI, předsedovi Japonské biskupské konference v Tokyu. (Aleš Pištora)

06. 04. 2011