Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Pomoc po povodních pokračuje

Kardinál Miloslav Vlk již v sobotu 27. června 2009 požádal kněze všech farností pražské arcidiecéze, aby zařazovali přímluvu za oběti povodní. Současně na svých stránkách ještě o den dříve vyzval k pomoci: „I pro nás věřící je vzniklá situace silnou výzvou pro naši konkrétní křesťanskou lásku.“ Pražský arcibiskup také ocenil, že se okamžitě rozběhla i materiální pomoc zajišťováním věcí, které jsou v takové situaci potřebné ke zmírnění katastrofy.

Charita rozváží úklidové a desinfekční prostředky, ostřikovače a vysoušeče, koordinuje práci dobrovolníků a nabízí psychologickou pomoc. Na sbírkové konto přicházejí první peníze od dárců. Součástí nabídky pro postižené povodněmi je také linka důvěry při Oblastní charitě Blansko (s působností pro celou Českou republiku) telefon: 516 410 668.

Kardinál Miloslav Vlk však nezapomíná na sílu modlitby. „Vedle všech těchto prospěšných akcí je potřebná také modlitební pomoc. Na severní Moravě žije hodně věřících lidí. Jistě jim bude velkou pomocí vědomí, že se ´obec věřících´ za ně modlí. V podobných situacích je velice důležité vědomí, že v tom nejsem sám. Nejen vědomí, že druzí se mnou cítí a na mne myslí, ale především je nutná naděje a jistota, že je tu Bůh, který člověka neopouští a že vyslyší, když k němu ze své ´bídy´ voláme,“ napsal pražský arcibiskup na svých stránkách.

Na pomoc obětem povodní vyhlásila Charita ČR minulý týden sbírkové konto na číslo účtu: 22770022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol: 906.

Bližší informace naleznete na stránkách www.charita.cz. (ap)

01. 07. 2009