Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Pomoc pro bezdomovce

Z důvodu přetrvávajících mrazů organizace Arcidiecézní charita Praha vyhlašuje akutní charitní sbírku zimního oblečení pro dospělé ženy a muže bez domova. Od pondělí 13. prosince do neděle 19. prosince je možné oblečení odevzdávat v kteroukoliv denní či noční hodinu. Sběrným místem je Azylový dům sv. Terezie, Pernerova 20, Praha 8 – Karlín, kde funguje nepřetržitá služba. (Koordinátor sbírky: Jakub Stich, 737 282 807, provozni@charita-adopce.cz)

Společné setkání spojené se mší svatou obětovanou za zdárné překonání nepříznivých podmínek během zimního období se bude konat dne 21. prosince 2010 od 16.00 hodin v Azylovém domě sv. Terezie v Pernerově ulici č. 20 v Praze 8 – Karlíně. Program setkání: 16.00 – 16.40 hodin mše svatá, celebrant P. Dr. Vojtěch Eliáš, prezident ADCH Praha, 16.40 – 18.00 hodin podávání teplého jídla a drobných dárků klientům AD sv. Terezie.

Symbolickou pomocí pro lidi bez domova je také každoroční vánoční oběd pro chudé, který v Arcibiskupském paláci v Praze pořádá 25. prosince laické katolické hnutí Komunita Sant´Egidio a který zahájí pražský arcibiskup Dominik Duka OP. Smyslem této akce je upozornit na to, že jsou mezi námi lidé, kteří se bez cizí pomoci obejdou jen velmi těžko.

Komunita Sant´Egidio pořádala nedávno také pracovní setkání o problematice spojené s životem lidí bez domova. Konference měla za cíl pomoci věcné celospolečenské diskusi o problematice bezdomovectví a reagovat na současnou neutěšenou situaci osob bez přístřeší, jež je zhoršena právě zimním obdobím. Závěry této konference naleznete na www.konferenceobezdomovectvi.cz. (Aleš Pištora, www.charita-adopce.cz)

15. 12. 2010